Domowy magazyn energii - Czym jest

Domowy magazyn energii – Czym jest?

Magazyny energii są w stanie zapewnić swoim użytkownikom pełną niezależność energetyczną. To nowość, która nieustannie zyskuje na popularności. Wzrost ilości urządzeń dostarczających energię ze źródeł odnawialnych sprawia, że jest to skuteczne rozwiązanie służące poprawie efektywności gospodarowania energią dla właścicieli fotowoltaiki. Magazyny te niosą ze sobą wiele korzyści, między innymi eliminują problem z gospodarowaniem wytworzoną energią czy przerw w dostawach prądu z sieci energetycznej. Czym są magazyny energii i czy warto je wybrać?

Domowy magazyn energii to jedna z najnowszych propozycji w obrębie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, jako dodatkowe wsparcie dla instalacji fotowoltaicznych. Dzięki nim możliwe jest całkowite uniezależnienie się od dostawców energii oraz zwiększenie efektywności dysponowania wytworzoną energią. To wiele korzyści, które z pewnością docenią właściciele różnych gospodarstw domowych zaopatrzonych w fotowoltaikę. Najważniejszą z nich jest z pewnością możliwość dowolnego i ciągłego wykorzystania energii elektrycznej również w przypadku przerw w dostawach prądu. 

Jak działa domowy magazyn energii?

Domowy magazyn energii to urządzenie przeznaczone do gromadzenia i przechowywania prądu. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które jest coraz częściej wybierane zarówno w gospodarstwach domowych jak i przedsiębiorstwach, które jednoznacznie związane jest z coraz większą liczbą aktywnych instalacji fotowoltaicznych, jak również możliwości uzyskania dodatkowych korzyści. Energia elektryczna wytwarzana za pomocą fotowoltaiki wykorzystywana jest w bieżącym zużyciu, natomiast pozostała niewykorzystana ilość jest przesyłana do wybranej sieci energetycznej, czyli dostawcy energii. W momencie mniejszego poziomu produkcji mamy możliwość odkupienia wyprodukowanej przez nas energii, jednak w znacznie wyższej cenie. Dlatego też pobieranie energii z sieci energetycznej jest mało opłacalnym rozwiązaniem.

Wybierając domowy magazyn energii możemy przechowywać nadwyżki energii elektrycznej i wykorzystywać ją w dowolnym momencie. Niezależnie od okoliczności, nawet w momencie przerw w dostawach prądu. To wszystko sprawia, że rozwiązania te cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością wśród użytkowników.

Domowy magazyn energii - Czym jest

Przydomowy magazyn energii – Czy warto posiadać? 

Przydomowy magazyn energii to wiele interesujących korzyści. Dzięki wykorzystaniu akumulatorów użytkownicy mogą gromadzić energie w magazynie, bez odsyłania i ponownego zakupu prądu w wyższej cenie. W momencie przerw w dostawach prądu możemy korzystać z nagromadzonego zapasu i wykorzystywać go na bieżąco. To właściwie obrazuje pełną niezależność energetyczną pod względem zmiennych taryf energii czy przerw w ich dostępie. To świetna propozycja zarówno dla małych, średnich jak i dużych gospodarstw domowych. Mamy tutaj bowiem możliwość odpowiedniego dopasowania pojemności magazynu energii do danego zapotrzebowania.

Wybierając przydomowe magazyny energii uzyskujemy wiele istotnych korzyści, takich jak między innymi:

  • pełna niezależność od dostawcy energii,
  • nieprzerwany dostęp do energii elektrycznej,
  • zwiększenie efektywności fotowoltaiki,
  • brak przeciążeń w sieci energetycznej,
  • możliwość wykorzystania nadwyżki energii we własnym zakresie,
  • możliwość dopasowania pojemności magazynu energii do zapotrzebowania,
  • zastosowanie energii elektrycznej w miejscach bez dostępu do sieci energetycznej.

Przydomowy magazyn energii cena – Czy to się kiedyś zwróci?

Przydomowy magazyn energii cena tego typu rozwiązań może w pierwszym momencie być odstraszająca. Jednak to tylko pozory, ponieważ pomimo konieczności poniesieni kosztów inwestycyjnych rozwiązania te  mają wysoki poziom opłacalności i w stosunkowo szybkim czasie się zwracają. Dodatkowo obecne zmiany i sytuacja gospodarcza dodatkowo zwiększają ich korzyści. Dzięki niezależności energetycznej możemy znacznie zaoszczędzić na comiesięcznych rachunkach związanych z utrzymaniem domu. 

Program rządowych dofinansowań o nazwie Mój Prąd w tegorocznej edycji przewiduje dodatkowe rozszerzenie swojego zakresu również o dotacje na zakup magazynu energii. Ma ono wynosić do 50% kosztów inwestycji. To znacznie zwiększa opłacalność i powoduje, że rozwiązania te będą o wiele bardziej przystępne cenowo. Obecnie są one podobne do kosztów związanych z fotowoltaiką, na którą decyduje się coraz większa liczba gospodarstw domowych.

Domowy magazyn energii - Czym jest

Dodatkowo ze względu na możliwość wytwarzania własnej energii elektrycznej dzięki fotowoltaice i możliwości jej przechowywania oraz pełnego wykorzystywania dzięki magazynowi energii, całkowicie uniezależniamy się od zmiennych cen taryf prądu. Dodatkowo wybierając przydomowy magazyn energii nie dotyczy nas konieczność oddawania energii do dostawcy i odkupywanie jej po wyższej cenie. To wszystko sprawia, że rozwiązania te generują korzystne oszczędności oraz eliminują problemy związane z użytkowaniem fotowoltaiki. Są to rozwiązania na swój sposób komplementarne, które pozwalają uzyskać najwyższe korzyści tylko podczas stosowania ich razem. Dlatego też jeśli jesteś posiadaczem instalacji fotowoltaicznej dla swojego domu zdecydowanie warto rozważyć zakup magazynu energii, który pozwoli Ci lepiej dysponować wyprodukowaną energią bez strat.

Magazyny energii- co jeszcze warto wiedzieć?

Jak widać magazyny energii to korzystne rozwiązania, które doskonale sprawdzą się jako niezbędne wsparcie dla posiadanej przez nas instalacji fotowoltaicznej. Dzięki nim nie musimy obawiać się żadnych kwestii związanych z wykorzystaniem nadprodukowanej energii. Wszystko to odbywa się w sposób zrównoważony, w pełni atrakcyjny dla użytkowników. Niemniej jednak duże znaczenie ma dobór odpowiedniej pojemności magazynu do zapotrzebowania w danym gospodarstwie domowym. Jednak to pomoże nam określić tylko sprawdzony i doświadczony specjalista. Jeśli szukasz domowego magazynu energii serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą firm dostępną na naszej stronie internetowej. 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.